Украинская Православная Церковь. Храм Рождества Богородицы
Головна Анонси Фотогалерея Корисна iнформацiя
 • Реєстрація
 • Вхід
 • Стрітення Господнє


  15 лютого в день Стрітення Господа, в храмі було проведено святкову літургію, під час якого відбулось таїнство сповіді й причастя та була піднесена сугуба молитва  про мир в Україні.

  Наприкінці служби, за існуючою традицією свята, для прохожан храму було звершено чин освячення стрітенських свічок та води. 

  Напередодні свята у Храмі Різдва Богородиці відбулося святкове вечірнє богослужіння під час якого було здійснено священнодійство помазання.

  **************

  Історія святкування  цього дня сягає III і IV століть — саме тоді згадки про Стрітення вперше зустрічаються у творах християнських святих. Офіційно у всій Візантійській імперії цей день було визнано святом у 542 році за правління імператора Юстиніана. Стрітення символізує не тільки зустріч Старого і Нового Завітів та явлення немовляти Ісуса світові. Саме в цей день діва Марія принесла Його в Єрусалимський храм на посвяту. Старець Симонеон, якому було провіщено жити, аж поки той не зустріне людського спасителя, одразу ж заявив, що цей малюк — син Божий. У народному побуті цей день здавна вважався зустріччю зими із весною.


  « Назад

  ^ У початок

  На головну