Украинская Православная Церковь. Храм Рождества Богородицы
Головна Анонси Фотогалерея Корисна iнформацiя
 • Реєстрація
 • Вхід
 • Історія Християнської Церкви

  Тема 1. Введення в науку. Історіографія

  Введення . Поняття про історичну науку та її методі . Предмет історії Церкви. Джерела . Мета церковної науки . Періодизація церковної історії. Історіографія .

  Тема 2. Формування християнської Церкви

  Початок Церкви Христової. Зішестя Святого Духа на апостолів. Перша Єрусалимська громада. Пристрій і життя. Обрання дияконів. Перші гоніння. Святий первомученнік Стефан. Розсіяння християн. Проповідь диякона Філіпа. Звернення Савла. Святий апостол Павло та його місіонерські подорожі. Іудеохрістіанство. Покликання християн з язичників. Християни в Антіохії. Апостольський собор в Єрусалимі. Благовісницького праці апостолів.

  Тема 3. Гоніння на Церкву в I - IV століттях

  Християнська місія в I- III століттях. Мужі апостольські: Святі мученики Ігнатій Богоносець, Святий Полікарп, Купріян єпископ Карфагенський. Святі мучениці Віра, Надія, Любов та матір їх Софія. Великомучениця Анастасія Узорішительниця. Великомучениці, Катерина і Варвара, мучениця Юліанія. Апологети.

  Гоніння з боку іудеїв. Гоніння з боку язичників. Історія християн у Римській імперії (за імператорам).

  Тема 4. Внутрішнє життя християнської Церкви в I- III століттях

  Організація та ієрархія. Адміністративна структура Церкви. Виникнення митрополій. Взаємини між окремими церквами в цей період. Собори I - III століть. Проблема церковної єдності та дисциплінарних практик. Віровчення Церкви в I - III століття. Боротьба з єресями: єресь иудействующих, монтанізм, хіліазм, монархіанства. Богослужіння. Духовно - моральна життя.

  Тема 5. Церква в епоху святого Костянтина Великого і наступних імператорів

  Ставлення християнства до світу. Святий рівноапостольний імператор Костянтин. Церква і держава. Едикт Костянтина Великого. Сини святого Костянтина та їх політика по відношенню до Церкви. Становище Церкви при Юліані Відступнику. Наступні імператори. Остаточне падіння язичництва.

  Тема 6. Християнське життя в IV -IX століттях

  Загальний погляд на стан духовної освіти в IV -IX століттях. Богословські школи з'явилися в IV і V століттях. Святі отці і вчителі Церкви IV - IX століть. Вчення східних і західних богословів про взаємини вільної волі і благодаті Божої. Концепція блаженного Августина. Протилежне вчення Пелагія. Єресь Павликиан. Походження чернецтва. Його засновники на Сході і Заході.

  Тема 7. Церковна організація, законодавство і життя Церкви в IV - IX століттях

  Церковна ієрархія. Церковне управління та організація: пентархия, єпископат і клір. Піднесення Константинопольського патріарха. Освіта митрополій і патріархатів. Множення церковних посад. Місця громадського богослужіння. Свята, пости і обряди Церкви. Канонічна діяльність Церкви. Церковна дисципліна щодо покаяння і розкол донатистів.

  Тема 8. Історія вселенських Соборів

  Епоха Вселенських Соборів. Перший Вселенський Собор. Другий Вселенський Собор. Остаточна поразка аріанства. Єресь Несторія і Третій Вселенський Собор. Єресь Євтихія або монофізитів і четвертий Вселенський Собор. Продовження монофізітській єресі після Собору. Піклування Юстиніана 1 про світ Церкви. Суперечка про трьох розділах і п'ятий Вселенський Собор. Єресь монофілітов і шостий Вселенський Собор. Іконоборство і сьомий Вселенський Собор. Захисник іконопочетанія преподобний Феодор Студит. Продовження иконоборческой єресі після Собору. Історія Східних Церков відокремилися від Православної Церкви під час Вселенських Соборів.

  Тема 9. Історія Великого розколу

  Справа патріархів Фотія і Ігнатія і втручання папи Миколи. Питання про юрисдикцію над Болгарською Церквою. Загострення відносин між Східною і Західною Церквами. Відносини між Церквами після патріарха Фотія до половини XI століття. Суперечка про опресноки. Остаточний поділ Церков.

  Тема 10. Східна Церква під турецьким пануванням

  Виникнення і поширення ісламу. Освіта Османської імперії. Ставлення до Церкви турецького уряду. Репресивні методи проти Церкви і християнського населення. Стан духовної просвіти в Османській імперії. Богослужіння і християнське життя. Ієрархія і церковне управління.

  « Назад

  ^ У початок

  На головну