Украинская Православная Церковь. Храм Рождества Богородицы
Головна Анонси Фотогалерея Корисна iнформацiя
 • Реєстрація
 • Вхід
 • Святе Письмо Нового Завіту

  Тема 1. Поняття про Священне Письмо Нового Завіту

  Поняття про Святого Письма Нового Завіту. Богонатхненність Святого Письма. Загальне число Новозавітних книг. Поділ за змістом. Новозавітні автори. Канон і текст Новозавітних книг. Стародавні кодекси і переклади. Канон книг Святого Письма Нового Завіту. Текст Святого Письма Нового Завіту.

  Тема 2. Четвероєвангеліє

  Введення в Четвероєвангеліє. Євангелія як літературні твори. Проблема синоптичних Євангелій. Євангеліє від Матвія. Походження. Час і місце написання. Зміст. План. Євангеліє від Марка. Походження. Автор розповіді. Час і місце написання. Зміст. План. Євангеліє від Луки. Походження. Час і місце написання. Зміст. План. Євангеліє від Іоанна. Походження. Автор розповіді. Час і місце написання. Зміст. План.

  Тема 3. Пришестя у світ Господа Ісуса Христа

  Передвічне народження і втілення Сина Божого. Благовістя Захарії про народження Предтечі Господньому. Благовіщення. Відвідання Пресвятою Дівою праведної Єлизавети. Народження Іоанна Предтечу. Різдво Господа Ісуса Христа. Поклоніння пастирів. Час і обставини Різдва Христового. Обрізання і стрітення Господнє. Поклоніння волхвів. Втеча в Єгипет. Побиття немовлят і поселення в Назареті. Отроцтво Ісуса Христа.

  Тема 4. Вихід Господа Ісуса Христа на суспільне служіння та події Його життя від хрещення до першої Пасхи

  Явище і діяльність Івана Хрестителя. Хрещення Господнє. Спокуса Господа в пустелі. Свідоцтва Іоанна Хрестителя про Христа. Перші учні Христові. Перше чудо в Канні Галілейській.

  Тема 5. Перша Пасха суспільного служіння Господа Ісуса Христа

  Вигнання торговців із храму. Бесіда Ісуса Христа з Никодимом. Останні свідчення Івана Хрестителя про Ісуса Христа. Бесіда з самарянкою. Друге диво в Канні Галілейській. Поселення Господа в Капернаумі. Обрання чотирьох учнів. Зцілення біснуватого в Капернаумській синагозі. Зцілення тещі Симона Петра. Проповідь в Назаретской синагозі. Зцілення прокаженого. Зцілення розслабленого в Капернаумі. Покликання Матвія.

  Тема 6. Друга Пасха суспільного служіння Господа Ісуса Христа

  Зцілення розслабленого при овчей купелі. Всенародне свідоцтво Господа про Своє синівство. Вчення про суботу і зцілення сухорукого. Обрання дванадцяти апостолів. Нагірна проповідь. Зцілення прокаженого. Зцілення слуги сотника. Воскресіння сина Наїнської вдови. Свідоцтво Христа про Івана Христителя. Вечеря в будинку Симона фарисея. Зцілення сліпого і німого біснуватого. Відповіді Христа бажаючим слідувати за Ним. Чудесне приборкання бурі на морі. Зцілення гадаринських біснуватих. Зцілення кровоточивої жінки. Воскресіння дочки Іаіра. Зцілення сліпців і біснуватого німого в Галілеї. Послання дванадцяти апостолів на проповідь. Смерть Іоанна Предтечі. Насичення п'ятьма хлібами п'ять тисяч людей. Ходіння Господа по водах. Бесіда про Хліб Життя.

  Тема 7. Третя Пасха суспільного служіння Господа Ісуса Христа

  Бесіда про віддання старців. Зцілення дочки ханаанеянки. Знамена та Десятимісті. Сповідування Петра. Передбачення Христа про Свої страждання, смерть і воскресіння. Преображення Господнє. Зцілення біснуватого хлопця. Чудова сплата церковної податі. Бесіда про те, хто найбільший у Царстві Небесному. Настанова Ісуса Христа про смирення, любов і милосердя. Подорож Ісуса Христа на свято Кущів. Обрання і послання на проповідь сімдесяти апостолів. Перебування Ісуса Христа на святі Кущів в Єрусалимі. Грішниця перед судом Христа. Бесіда Ісуса Христа з іудеями в храмі. Зцілення сліпонародженого. Бесіда про Доброго Пастиря. Бесіда в свято Оновлення. Повернення сімдесяти апостолів з проповіді. Притчі про милосердного самарянина. Ісус Христос в будинку Марти і Марії. Зразок молитви і вчення про її силу. Викриття книжників і фарисеїв. Повчання про зажерливість і багатстві. Вчення про покаяння. Зцілення скорченому жінки. Про малому числі рятуються. Суд над фарисеями. Притчі - викриття фарисеїв. Настанови учням. Зцілення десяти прокажених. Відповіді фарисеям про час пришестя Царства Божого. Притчі про суд неправедному і про митаря і фарисея. Благословення дітей. Відповідь багатому юнакові. Відповідь апостола Петра. Притча про робітників у винограднику. Друге пророцтво Господа про Свою смерть і воскресіння. Зцілення двох сліпих. Відвідування будинку Закхея. Притча про міни і таланти. Воскресіння Лазаря. Видалення Христа в Евфраті. Вечеря в будинку Симона прокаженого.

  Тема 8. Останні дні земного життя Ісуса Христа

  Вхід Господній до Єрусалиму. Вигнання торговців із храму. Прокляття безплідною смоковниці. Бажання еллінів бачити Христа. Відповіді Ісуса Христа первосвященикам і книжникам про Свою влади. Притчі: про слухняного сина, про злих виноградарів, про шлюбний бенкет. Три спокусливих питання Христу. Викривальна промова проти книжників та фарисеїв. Похвала ретельності вдовиці. Пророцтво про руйнування Єрусалиму і про друге пришестя. Притча Господа про десять дів. Зображення Страшного Суду. Зрада Іуди . Таємна Вечеря. Прощальна бесіда Ісуса Христа з учнями. Первосвященицькій молитва Ісуса Христа. Події в Гефсиманському саду. Ісус Христос переїв судом Синедріону. Ісус Христос на суді у Пилата і в Ірода. Хресні страждання і смерть Ісуса Христа. Поховання Ісуса Христа.

  Тема 9. Воскресіння та Вознесіння Ісуса Христа

  Ранок першого недільного дня. Вечір першого недільного дня. Явлення воскреслого Христа апостолам і Фомі. Явлення воскреслого Ісуса Христа учням на море Тіверіядськом. Явлення воскреслого Господа учням в Галілеї. Апостол Павло про явлення воскреслого Христа. Вознесіння Господнє.

  Тема 10. Книга Діянь. Створення Церкви. Церква Христова з іудеїв

  Попередні відомості про книгу Діянь. Надписание. Привід, мета і місце написання. Зміст. План. Канонічне достоїнство книги. Вознесіння Христове. Положення апостолів по знесенню Христа. Обрання апостола Матвія. Підстава Церкви. Зішестя Святого Духа на апостолів. Проповідь апостола Петра. Церква Христова в Єрусалимі. Проповідь в Самарії. Ефіопський євнух. Симон волхв і його час. Звернення апостола Павла.

  Тема 11. Церква з язичників і служіння апостола Павла

  Початок Церкви з язичників. Церква в Антіохії. Одкровення Корнилія. Одкровення апостолу Петру. Улаштування в будинку Корнилія. Місія до язичників. Найменування віруючих Християнами. Єрусалимський собор. Гоніння на Церкву Ірода Агрипа. Мученицька смерть апостола Якова. Перша апостольська подорож апостола Павла і Варнави. Друга апостольська подорож апостола Павла. Третя подорож апостола Павла. Четверта подорож апостола Павла. Ув'язнення апостола Павла в узи та перенесення апостольської проповіді в Рим. Кінець книги Діянь.

  Тема 12. Соборні послання апостолів

  1-е і 2-е послання апостола Петра. Походження. Час і місце написання. Зміст. План. Послання апостола Якова. Справжність послання. Привід і мета. Богослов'я послання. Послання апостола Юди. 1-е, 2-е та 3-е послання апостола Іоанна. Походження. Час і місце написання. Зміст. План.

  Тема 13. Послання апостола Павла. Послання до Солунян. Листування з Коринтянами. Послання до Галатів

  Короткий огляд послань. Мова. Ділення. 1-е і 2-е послання до Солунян. Адресат послань. Їх справжність. Привід і мета написання. Час і місце. Богослов'я послань. 1-е і 2- е послання до Коринтян. Походження. Час і місце написання. Зміст. План. Богослов'я. Справжність послання до Галатів. Привід, мета і час написання. Історичне значення.

  Тема 14. Пастирські послання апостола Павла

  Справжність пастирських послань. Словник, мова та термінологія. Джерела пастирських послань. 1-е і 2-е послання до Тимофія. Привід і мета написання. Час і місце. Їх богослов'я. Справжність послання до Тита. Походження. Час і місце написання. Зміст. План.

  Тема 15. Послання до Римлян. Послання до Филип'ян. Послання до Филимона. Послання апостола Павла до Колосян. Послання до Ефессянам. Послання до євреїв

  Справжність і єдність послання до Римлян. Привід і мета написання. Час і місце. Його богослов'я. Привід, мета написання, час, місце і адресат послання до Филип'ян. Богослов'я. Богослов'я послання апостола Павла до Филимона. Послання до Колосян. Походження. Час і місце написання. Зміст. План. Послання до Ефессянам. Привід і мета написання. Час і місце. Його богослов'я. Привід, мета написання, час, місце і адресат послання до Євреїв. Його богослов'я.

  Тема 16. Очікующа Церква: Одкровення

  Загальний фон. Тлумачення. Зміст. План. Мова, стиль, богослов'я. Способи тлумачення Апокаліпсису. Сім Церков. Одкровення Ангелам семи Церков. Одкровення про суд над світом. Таємниче значення зняття семи печаток. Монархія антихриста. Гоніння на християн. Вселенські благовісники: Енох та Ілля. Остання історія Церкви. Явище Сина Божого. Загальне воскресіння. Останній суд. Оновлення світу.


  « Назад

  ^ У початок

  На головну